Küpsised

Küpsis (ehk cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille e-pood saadab kliendi veebilehitsejale ja mis salvestatakse tema arvuti kõvakettale. Küpsised kuuluvad nn hallvara hulka, mis ei ole ohtlik, aga võib kasutajale siiski ebamugavusi tekitada. Sellepärast analüüsivad viirusetõrjeprogrammid lisaks viirustele ka küpsiseid ja pakuvad kasutajale võimalust ise otsustada, millised küpsised alles jätta ja millised kustutada.

Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe ega e-poodi ei saada. Küll aga võidakse küpsiste abil kogutud informatsiooni müüa kolmandatele osapooltele. Pärast aga hakkab kasutaja saama turunduslikke kommertsteadaandeid. #company_name# ei avalda küpsistega kogutud informatsiooni kolmandatele osapooltele.

Küpsiste eesmärk

#company_name# kasutab küpsiseid, et pakkuda tõhusamat kliendikogemust ja mugavamat navigeerimist e-poes. Näiteks võimaldavad küpsised meelde jätta kliendi eelistusi (nt. toodete kategooriad) või jätta vahele igakordne kliendikontosse sisselogimine. Üldjuhul kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides klientide eelistusi e-poe külastamisel. Kliendile see otsest ohtu ei kujuta, kuid isikuandmete kaitse seisukohalt võib sellist tegevust nimetada isiku privaatsuse rikkumiseks. Seda juhul, kui võrgulehel pole küpsiste kasutamisele viitavat teavitust. #company_name# on kohustatud esitama selge ja arusaadava teabe, millist tüüpi küpsiseid nad kasutavad ja mis eesmärgil. Nii saab klient ise otsustada, kas ja millised küpsised ta lubab või keelab.


Milliseid küpsiseid me kasutame?

#company_name# e-pood kasutab järgnevaid küpsiseid: